Ceny

Ceny jsou tak různé, jak různé jsou weby. Pevnou cenovou nabídku Vám můžeme dát až po úvodní schůzce a počáteční analýze.

Celkové náklady na Váš web spadají do dvou skupin:

  1. Náklady na počáteční vývoj
  2. Náklady na údržbu, provoz a postupnou modernizaci

Náklady na počáteční vývoj

Náklady na počáteční vývoj obsahují všechno, co je třeba udělat, než se web zveřejní na internetu. Konkrétně provádíme: úvodní konzultaci a analýzu, přípravu grafiky, přípravu návrhu webu, korektury a slohovou úpravu, úpravy dle přání klienta, překlady do jiných jazyků a podobně.

Náklady na údržbu, provoz a postupnou modernizaci

Když je web připraven na zveřejnění, začíná další fáze života webové prezentace, zde Vás většina konkurence „nechá ve štychu,“ ale my teprve začínáme, staráme se nejen o umístění na web ale o rychlost webu, aktualizace obsahu webovek, postupnou modernizaci, monitorujeme dostupnost… Zkrátka dohlížíme na to, aby byl web postupně ještě lepší a aby neklesala kvalita obsahu a web podstatně nestárl.

Ilustrace peníze

Kolik máte tedy očekávat?

Vezměme si malý web imaginární kadeřnice Lenky:

  • Lenka sledovala twitter a dostala úvodní konzultaci zdarma v rámci akce.
  • Tam jsme probrali k čemu web vlastně potřebuje, kdo jsou její klienti a jaké má web plnit úkoly.
  • Lence stačí malý web s kontakty, úspěchy, několika fotkami, mapou. Web se samozřejmě musí dobře zobrazovat na mobilech.
  • Realizace webu stála Lenku 7 500 korun včetně úpravy fotek pro web.
  • Provoz webu včetně čtyř úprav ročně, převážně přidání fotek, stojí Lenku 2 400 korun.

Lenka má web, nemusí se o nic starat, pravidelně jí informujeme o počtu návštěv, dostupnosti webu a podobně. Připomínáme jí, aby dodala nějaké nové fotky a upravila změnu pracovní doby ke konci roku. Sledujeme technologické novinky a když už je rozumné je použít a jsou relevantní pro Lenčin web, má potřebné úpravy v ceně.

Malý, obyčejný, ale perfektně funkční web pořídíte i s placenou konzultací do 10 tisíc. Pokud chcete něco designovějšího nebo jinak náročnějšího cena stoupá, to bude ale vždy vyjasněno předem v kalkulaci. Cena provozu se nejvíce odvíjí od počtu aktualizací: pokud změníte jednou ročně telefon a jednou ročně fotky, bude to samozřejmě levnější, než když budeme dvakrát do měsíce vkládat nové články.